Zoom Sınıf Söyleşileri

Önemli Not: Başvuru kontenjanımız doldu, şimdilik başvuru alamıyoruz. Eylül 2021’de tekrar başvuru alacağız.

Mesaj listemizden bir öğretmenin davetinin bizde oluşturduğu fikirden hareketle, çocuklarla temasımızı sürdürmek amacıyla sınıfların zoom buluşmalarına katılmaya karar verdik. Yaklaşık 20 dk. olmasını öngördüğümüz Şubadap Çocuk Zoom Sınıf Söyleşilerine, ekipten ikişer kişi katılmaya çalışacağız.

HANGİ SINIFLAR İÇİN?
Bu buluşmalara katılımımız konser ya da dinleti şeklinde değil, çocukların Şubadap Çocuk çalışmasıyla ilgili merak ettiklerini cevaplama şeklinde; yani söyleşi gibi olacak. Dolayısıyla sadece Şubadap Çocuk şarkılarını dinleyen, bilen sınıfların Zoom üzerinden yaptığı buluşmalarına katılmak istiyoruz. Gelen talepleri listeleyeceğiz, devlet okulları öncelikli olmak üzere, yalnızca 2,3,4. sınıfların buluşmalarına katılacağız.

BAŞVURU
1 – ) Sınıfınızın Zoom buluşmasına katılmamıza dair istek oluşturmak için aşağıdaki formu doldurun.

2 – ) Böylece sizi listeye eklemiş olacağız. Ekipten bir arkadaşımız sıra yaklaştığında size ulaşacak.

HAZIRLIK

1 – ) Çocuklardan Şubadap Çocuk şarkılarını dinlemelerini, Youtube’da yayınladığımız kayıtlı online konserlerden birini izlemelerini isteyin

2 – ) Şubadap Çocuk’un şarkıları, kitapları, turneleri, klipleri vs. ile ilgili merak ettikleri birer soruyu size iletmelerini isteyin. 

3 – ) Öğrencilerin hazırladığı tüm soruları bize iletin. Böylece biz de o soruları cevaplamak üzere buluşmaya katılmış olacağız.

SÖYLEŞİ

1 – ) Buluşma başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra biz de katılacağız. Bu sırada teknik sorunların halledilmiş olmasını umuyoruz (ne kadar mümkünse :))

2 – ) Biz, çocukların hazırladığı, öğretmenin de toplayıp bize önceden gönderdiği soruları cevaplayarak Şubadap Çocuk’u anlatacağız. Bizim anlatımımız boyunca çocukların sesi kapalı olacak.

3 – ) Buluşmanın en sonunda, öğretmenin moderasyonunda, bize bir şeyler söylemek isteyen çocukları dinleyip buluşmadan ayrılmış olacağız.

Önemli Not: Başvuru kontenjanımız doldu, şimdilik başvuru alamıyoruz. Eylül 2021’de tekrar başvuru alacağız.

#copyleft, yani tüm hakları hiç kimsenin, çok ısrar ederseniz "tüm hakları çocukların"