Öğretmenler İçin

Çocuklarla Şubadap Çocuk şarkılarını buluşturmamız için en iyi köprü: öğretmenler.

Öğretmenler Odası’nda masa üstünde bulundurulmak üzere bir Şubadap Çocuk Öğretmenler Odası Kitapçığı hazırladık. Bunu çıktı alıp öğretmenler odasına koyarak, içeriklerin diğer öğretmenlerle de buluşmasını sağlayabilirsiniz.

Öğretmenler şarkıları derslerinde ve etkinliklerinde kullanır ve de şarkı içeriklerini çocuklarla tartışırsa şarkılar amaçlarına ulaşıyor. Bu sebeple öğretmenlerle ve dolayımıyla da çocuklarla temasımızı güçlendirecek çalışmalar yaptık.

  • Öğretmen Listesi

Şimdiye kadar çeşitli vesilelerle tanıştığımız ve çalışmalarımızdan haberdar olmak isteyen yaklaşık 3000 öğretmenlenin olduğu bu listeye 2 haftada bir Whatsapp mesajı gönderiyoruz (panik yapmayın, Whatsapp grubu değil :)) Yeni çalışmalarımızdan, konserlerimizden, duyurularımızdan bahsediyoruz. Öğretmenlerden gelen geri dönüşlerle çalışmamızı güçlendiriyoruz. Öğretmen listesine dahil olmak isteyenler BURADAN bize isim-soyad-şehir ve okulunun ismini yazarsa listeye ekliyoruz.

  • Şubadap Çocuk Şarkı Çalışma Kitabı

Uzun süredir şarkılarımızın öğretmenlerin çeşitli biçimlerde kullanabileceği hale getirmek için uğraşıyoruz. Şimdiye kadarki birikimlerimizi kağıda döktük, yazdıklarımızı çocuklarla tekrar sınadık. Öğretmenlere ve çocuklarla çalışma yapanlara danıştık. Ve bu kitap ortaya çıktı.

Kitapta 20 tane Şubadap Çocuk şarkısını çalışırken kullanılabilecek drama çalışmaları, oyunlar, tartışma ortamı kurabilecek sorular ve basit müzik çalışmaları yer alıyor. Kitabı 2023 Ekim’de yayınladık. Basılı halini BURADAN edinebilirsiniz.

  • Şarkıların Resimli Kitapları

Şubadap Çocuk şarkılarını resimli kitaplar haline getirerek, şarkılarda etrafında gezindiğimiz konulara dair daha etraflı bir materyal oluşturma şansını yakaladık. Şimdiye dek 9 şarkımızın kitabını yayınlayabildik. Tüm kitaplarımızı BURADAN ücretsiz okuyabilirsiniz. Basılı hallerini edinmek isterseniz BURADAN satın alabilirsiniz.

  • Eğitim Materyalleri

KARAOKE – Çocukların şarkılarla olan ilişkisini güçlendirmek için birkaç çalışma yaptık. Bunlardan biri şarkıların karaoke videolarını oluşturmak oldu. Şu anda Youtube’da tüm şarkılarımızın Karaoke’leri var. BURADAN ulaşabilirsiniz.

RİTMİK EŞLİK VİDEOLARI – Çocukların ritim ile ilişkilerindeki yakınlıktan da faydalanarak, şarkıların bazılarına ritmik eşlik yapma örnekleri hazırladık. Bunları da Youtube kanalımızdan izleyebilir, birlikte yapmaya/yaptırmaya çalışabilirsiniz. BURADAN ulaşabilirsiniz.

PİYANO İLE ÇALMA VİDEOLARI – Şarkılarımızın bazılarının tuşlu çalgılarla nasıl çalındığını gösterdik. Piyano, org, melodika, akordiyon farketmez; istenilen bir çalgıyla bu videoya eşlik edilebilir. Videoların hepsi Youtube kanalımızda. BURADAN ulaşabilirsiniz.

NOTA KİTABI – Şarkılarımızın notaları, akorları, sözleri ve şarkıyla ilgili çizilen resimlerden oluşan Şubadap Çocuk Nota Kitabını web sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz ya da BURADAN ulaşabilirsiniz.

#copyleft, yani tüm hakları hiç kimsenin, çok ısrar ederseniz "tüm hakları çocukların"